כללי

כיצד לבחור מברגה המתאימה לצרכים שלך

אם אתה מחפש מברגה חדשה אבל מרגיש שההיצע בשוק מבלבל אותך, אל תדאג. אנו באתר בנייה מבינים את החשיבות של בחירת מברגה מומלצת המתאימה לצרכי העבודה שלך. במדריך הזה, נדריך אותך בכל מה שאתה צריך לדעת על מברגות, ונסביר איך לבחור מברגה בצורה נכונה.

 

סקירה כללית של סוגי מברגות

 כדי להבין איך בוחרים מברגה צריך קודם כל להכיר את הסוגים הכלליים שנמצאים בשוק. על קצה המזלג, בחירת מברגה תהיה באחד מבין שלושה סוגים. הסוג הראשון נקרא מברגה חשמלית רגילה, או מברגה נטענת אלחוטית שאינה זקוקה לחיבור לחשמל ועובדת על סוללה. מדובר במברגות בסיסיות המסוגלות לרוב גם לקדוח והן נפוצות מאוד בעבודות ביתיות. בהמשך המאמר יורחב על בחירת מברגה חשמלית מומלצת.

הסוג השני נקרא מברגה רוטטת, ומה שמייחד אותה הוא המנגנון שמספק תנועה אופקית עם חבטה בזמן שקודחים, עם עוצמה יותר חזקה לסיבוב אבל בלי לשנות את המומנט. מברגה מקדחה מומלצת כמו מברגה חשמלית לעבודות ביתיות, והיא מאפשרת לבצע מגוון יותר רחב של קידוחים, אך עדיים קלים יחסית.

הסוג השלישי נקרא מברגת אימפקט, וכאן כבר מדובר על כלי עם עוצמה גבוהה בהרבה. היא מגיעה עם מצב הברגה אימפקט שיש לו כוח להלום, הנכנס לפעולה בזמן התנגדות של הבורג. בזמן ההלימה נוצר באופן זמני עוד מומנט לתנועה. לאור איכויותיה, מברגת אימפקט מומלצת יותר לאנשים המבצעים עבודות מקצועיות, למשל בתחומי הנגרות.

 

למה לשים לב בבחירת מברגה חשמלית

 לאחר שסקרנו מספר סוגי מברגות עיקריים בשוק, בואו נראה מהם הפרמטרים המרכזיים שצריך לשים לב אליהם בעת בחירת מברגה. ראשית, יש להגדיר את הצרכים שלכם, הנובעים מסוג העבודות שאתם מבצעים, ממשך השימוש בכלי ומתדירות העבודות. היבטים אלו יקבעו את סוג המברכה, את המומנט ואת מהירות הסיבוב.

עוצמתן של מברגות נמדדת ב- volt. כמעט תמיד מברגות עם כבל יכולות לספק עוצמה גדולה יותר, ואילו במברגות נטענות נחפש סוללה יותר חזקה ככל שהעבודות שלנו מצריכות יותר כוח. מייד יורחב על הנושא הזה. מהירות הסיבוב של המברגה היא נמדדת בסל”ד והיא מהירות העבודה. בדרך כלל, נבחר מהירויות נמוכות לברגים קטנים, מהירויות בינוניות למרבית העבודות, ומהירויות גבוהות לברגים בינוניים עד גדולים. מומלץ לבחור מברגה עם מספר מהירויות מתחלפות באופן מהיר.

כאמור, פרמטר נוסף הוא המומנט שאומר לנו עד כמה המברגה יכולה להתגבר על התנגדויות. המומנט נמדד ב- NM, ואנו נחפש מומנט גבוה יותר ככל שאנו מבצעים עבודות קידוח והברגה שיש בהן יותר התנגדות.

 

בחירת מברגה – שאלה של עוצמה

כאמור, הכוח של המברגה נמדד בוולט, וכדי להמחיש את ההבדלים נבדוק מתי עדיפה מברגה 18v או מברגה 12v. מברגות 18v הן כמובן חזקות יותר ומתאימות לעבודות קשות יותר, כמו קידוח בחומרים קשים או הברגה של ברגים גדולים. הן מספקות זמן עבודה ארוך יותר ומגיעות עם מגוון רחב יותר של אביזרים זמינים. מצד שני, הן גם יותר כבדות, מעט יותר מסורבלות ויותר יקרות.

מברגות 12V הן קלות וקומפקטיות יותר, נוחות יותר לעבודה ממושכת וזולות יותר. הן מתאימות לעבודות קלות יחסית, כמו הרכבת רהיטים או הברגה של ברגים קטנים. מצד שני הן פחות חזקות, מספקות זמן עבודה קצר יותר, ומגיעות עם מגוון קטן יותר של אביזרים זמינים.

 

בחירה של מברגה נטענת

עכשיו בואו נראה איך לבחור מברגה נטענת. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את המברגה המתאימה:

הגדירו את הצרכים שלכם:

 1. מהו סוג העבודה שתבצעו עם המברגה? (הברגות, קידוח, עבודות קשות, עבודות קלות)
 2. באיזו תדירות תשתמשו במברגה? (שימוש יומיומי, שימוש מזדמן)
 3. מהו התקציב שלכם?

בחרו את המתח המתאים:

 • מברגות 12V: קלות וקומפקטיות, מתאימות לעבודות קלות כמו הרכבת רהיטים.
 • מברגות 18V: חזקות יותר, מתאימות לעבודות קשות יותר כמו קידוח בבטון.
 • מברגות 20V ומעלה: חזקות ביותר, מתאימות לעבודות מקצועיות.

שימו לב לסוג הסוללה:

 • סוללות ליתיום-יון: חזקות, עמידות לאורך זמן, זמן טעינה קצר.
 • סוללות ניקל-קדמיום: פחות חזקות, זמן טעינה ארוך יותר.

בדקו את תכונות המברגה:

 • מומנט (Nm): כוח הסיבוב של המברגה. ככל שהמומנט גבוה יותר, כך המברגה חזקה יותר.
 • מהירות סיבוב (סל”ד): מספר הסיבובים לדקה של המברגה.
 • מצמד: מנגנון המגביל את כוח הסיבוב של המברגה, מונע פגיעה בברגים.
 • ידית ארגונומית: נוחות אחיזה ועבודה ממושכת.
 • תאורה: תאורה מובנית לעבודה במקומות חשוכים.
 • אביזרים נלווים: סט ביטים, מקדחים, מטען.

 

להזמין מברגה מהמקום הנכון

בחירת סוג המברגה הנכונה הינה חיונית לביצוע עבודות פרטיות ומקצועיות. אנו באתר בנייה מבינים היטב את החשיבות של כלים איכותיים, ושואפים להעניק לכם ידע ומומחיות מקיפים. על ידי הזמנת המברגה מהאתר שלנו וקבלת ייעוץ מקצועי מהמומחים, תוכלו להבטיח את ההצלחה ואריכות הימים של פרויקטי הבנייה שלכם. שוטטו באתר כדי לחקור את מגוון המברגות שלנו, ובצעו את ההזמנה שלכם בביטחון.

להזמנת מברגה דרך האתר שלנו כבר עכשיו, לחצו כאן.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *